Gatavojamies! Lēnām sāksim apgūt svētkus.

19.10.2016

Sāksim lēnām un pacietīgi. Gatavosimies tam skaistajam svētku laikam. Un es nerunāju par  Valsts svētkiem, es runāju jau par Ziemassvētkiem. Lai cik tas nebūtu jocīgi mani Ziemassvētku darbi ir jau sākušies, tādēļ piereizes padalos ar pieredzi. Kā visiem zināms, ka visi DIY (dari pats) projekti ir piecas reizes jāpamēģina un tikai tad sanāks kā bildē! Tad nu lūk! Sākam. Pirmā reize.

Kas būs vajadzīgs 

  • skice (skatīt zemāk)
  • metāla līneāls
  • bigotājs (kāds asāks priekšmets ar ko iedzīt vadziņu , lai būtu ērtāk salocīt smalkās līnijas)
  • šķēres
  • zīmulis 
  • noderēs arī mazs papīra skalpelīts

Izsprintē šo skici uz sev vēlama papīra, atceries, ka papīra krāsa būs arī mazā dekora /vāzītes krāsa. Izvēlies vidēji cietu materiālu, lai vāzītei būtu forma. 

Tagad sāksim! Tātad, ņem talkā "bigotāju"un pārvelc uzdrukātās līnijas! Svarīgi ,ka zīmētās līnijas ir uz iekšpusi. No sākuma liekas grūti, bet tam, Tu atradīsi ritmu un būs pavisam ātri. 

Šādi izskatās "sabigots" materiāls. Pārbaudi vai visas līnijas ir ievilktas. 

Un tagad pakļaujies šim locījuma spēkam un veido mazu ermoņiku. Nostiprini locījuma vietas , pārvelc stingrāk bigotās līniijas. 

Un re! Savieno divas šādas pusītes kopā ar līmi vai skavotāju un Tu iegūsi apaļu formu, kuru mēs šoreiz izmantosim kā vāzītes "kleitiņu" 

Tagad ķersimies pie otra- pelēkā un nedaudz lielākā. Lūdzu skice.

Stāsts tas pats. Piederumi tie paši. Nenoliedzami , process arī!

Un tagad jāsalīmē kopā, nosmērē ar līmi tam paredzētās "austiņas" un nedaudz paturi saspiestas. Un tagad ir atklātsmazais noslēpums ,kā šie papīri var kļūt par vāzēm. Ieliec vāzi iekšā !Ha, tieši tik vienkārši !

Savukārt mazās piramīdiņas ir jāveido ļoti dudzas pēc kārtas, lai veidotos vēlamais izskats! 

Un šādi mainot formas un lielumus varat variēt ar dažādām kompozīcijām. Atkal un atkal atkārtošos, ka ģeometrija ir vēljoprojām aktuālā forma dizainā. Un šajos ziemassvētkos atkal tā iet savu uzvaras gājienu. Lēnām un pacietīgi palīdzēšu jums apgūt visādus veidus svētku dekorēšanā! 

foto: Linda Lauva

prasmīgās rociņas : Kaiva Narbute 

uzstādījums un ideja : Baiba Prindule-Rence