Reiz Ziemassvētkos...

19.12.2016

"Vispatīkamākais ceļš ir pie mammas, uz mājām..." Tādu uzrakstu redzēju uz Ziemassvētku atklātnītes un esmu šo domu un tekstu pieglabājusi savos svētku failiņos. Un Ziemassvētki ir stāsts tieši par šo ceļu. Par mājām.  Nevajag izdomāt jaunas tendences un stilus, vajag kopt tos, kurus ielikuši vecāki. Vienmēr mūsu platuma grādos Ziemassvētkos būs egles un sniegi (agrāk vai vēlāk) un vienmēr būs koks kā mūsu ,savā ziņā, izdzīvošanas meteriāls. Tādēļ cildinu arī šo trīsvienību šajos svētkos. Mazliet pieliekot savu sajūtu, mazilet transformējot, bet saglabājot tradīciju, ka Ziemassvētkos jāsēž pie saklāta galda un mājā ir jābūt egītei.

 • Nepārspīlējat ar krāsām. Ne vienmēr Ziemassvētki ir zaļā un sarkanā kombinācija ar zelta putekļiem. Šoreiz mierīgi un piezemēti. Ar mammas balto trauku servīzi,omītes bērnības slidām ,opja bērnības svētku kartiņu .... tieši šīs lietas arī ir vismīļākās, tās ,kas atsauc atmiņā, tās, kas veido mūsu, individuālās ģimenes tradīcijas...

 • Daba un cilvēks kliedz pēc dabas šājā plastmasas laikmetā. Izmanto dekorēšanai dabas materiālus, izpako omītes ziemassvētku rotājumus un nopērc tikai pašu nepieciešamo- āķīšus un lentītes. Izmnato dabu, plašākā nozīmē. Egļu zari, čiekuri, skujas, virpoti koka bluķi, koka mizas, priežu zari u.c 

 • Skaties plašāk- zupas terīne  nevienmēr ir paredzēta tikai zupai un sviesta trauciņš sviestam.

 • Kurš teicis,ka avokādo, laims, bumbieris un ābols nevar būt dekorācija? Skaists barokāls elements uz svētku galda. Jābūt 9 vai 12 ēdieniem , ja saimniece nevar ar tik daudziem nodrošināt, tad šis augļu uzstādijums aizstāj vesalus 4 ēdienus.

 • Izvēlies trīs materiālus, trīs ir atslēgas vārds, ja būs vāirāk, būs par daudz, šoreiz balināts koks, pelēka tonalitāte un zaļums no augļiem un eglēm!

 • Vainadziņi kā mūžības simbols, tiem vienkārši ir jābūt vai uz galda vai pie sienas, tas stāsts par tradīciju un nebeidzamu laika ritējumu. 


 • Klāj galdu ar vairāku kārtu šķīvjiem,tas veido īpaši greznu sajūtu.
 • Piedomā pie detaļām. Galda dekors, no dzijas pīta bize ko var veidot kā tradīciju- ģimenes notikumu bize, ko gada beigās sapin mamma un atstāj pērnajā gadā. Šogad pinumi un bizes ir īpaši aktuālas.

 • Dažādu skuju eglītes, kadiķi un dzīvības kociņi ir skaista kombinācija. Atgādinājums, ka katrs no mums ir dažāds, bet kopā visi veidojam to “zaļo mežu”

 • Piparkūkas , liec dekora kārtā arī tās. Cepot kārtējo piparkūku kravu, trīs vai četras uztaisi īpaši skaistas, būs žēl apēst un varēsi ar tām papildināt galda klājumu. 

 • Un atbilde uz visu skeptiķu jautājumu- Kur likt ēdienu?? Esi radoš, ja reiz ir uzklāti šķīvji, tad ēdiens jāservē porcijās, pārsteidz mīļos, lai šoreiz nav kartupeļu un kotlešu bļoda galda vidū, lai galda vidū ir egles, sveces un skaistas sajūtas. Svētki nav stāsts par negausīgu pārēšanos, tas ir stāsts par baudīšanu…

Miera,patiesa un neviltota prieka  pilnus Ziemassvētkus un tiešām Laimīgu un neaizmirstamu Jauno gadu.

Feja

attēli izmantoti no pinterest.com un personīgajiem arhīviem