Starp dienu un nakti un pasaules trendiem.

23.01.2017

          Kopš ziemas saulgriežiem dienas garums palielinājies par vienu stundu. Par vienu stundu vairāk gaismas, par vienu stundu vairāk enerģijas. Sākot jaunu gadu mēģinu sevi izaicināt un pārsteigt. Runā, ka katru dienu ir sevi jāizaicina, tad nu lūdzu. Rozā un zils. Lai cik jocīgi nebūtu šī ir apzināta izvēle. Šī ir kā skaista atvadīšanās no pasaules trenda. 

        Katru gadu dizaina pasaules eksperti no «Panteone» lemj par gada krāsu. Šis gads bija izņēmums, jo par modes, interjera, dizaina, skaistuma gada krāsu ir nosauktas pat divas krāsas. Tas noticis pirmo reizi! 

        Pantone komentē, ka šīs krāsas izvēlētas tāpēc, ka šobrīd pasaulē mēs dzīvojam lielā stresā un haosā, kur balansam vajag mieru, savienošanos, harmoniju, atpūtu un divdabību.

        Par 2016. gada krāsu tika atzītas divas: RoseQuartz (kvarca rozā)  un  Serenity (gaiši, gaiši zils)

         Vēl kā pamatojumu toņu Rose Quartz un Serenity 2016. gada toņu izvēlei Pantone min šobrīd modes pasaulē piedzīvotā dzimuma jēdziena izplūšanu, kas savukārt ietekmē krāsu tendences jebkurā no dizaina jomām.

Šī vienpusējā pieeja krāsām sakrīt ar mūsdienu sociālajām kustībām par dzimuma līdztiesību un vienlīdzību, patērētāja pieaugošo pieprasījumu pret komfortu, kurā krāsa tiek izmantota kā izteiksmes forma. Šī konkrētā pieeja atbilst paaudzei, kura vairs tik ļoti neuztraucas, ja kāds tos kritizē, kā arī brīvai digitālās informācijas apmaiņai, kas ir atvērusi mūsu acis visdažādākajām pieejām krāsu izmantošanā.


          Šīs gada krāsas sevī ietver tādu visai brīvu staigāšanu šajā krāsu paletē, tā nu es izvēlējos šoreiz mazliet tuvināt šo krāsu gammu sev un abus dotos toņus kārtīgi patumšināt, kopā ir sanācis tumši zils un netīri rozā. Mazi soļi kā saklāt šādu galdu. 

  • Lai panāktu, ka galdauts vienā galda pusē ir zils un otrā rozā, izmanto divus galdus, katru apklāj ar savu galdautu un sastum tos kopā, viss ģeneālais ir vienkāršs. 
  • Puķu vai zaļumu vietā esmu izvēlējusies sausus zarus un dekoratīvas ogas, tie dod šim klājumam mazo devu nekārtības. Vēlreiz un vēlreiz atgādinu, nebaidies no dabas uz galda. Zarus var arī krāsot! Bet es izbaudu to patieso tekstūru un draziņu. Atrodi mežā sakaltušu, nolūzušu zaru ar ķērpjiem, jebšu pie jūras izskalotu un smilžu saēstu baltu koka zaru. Jūrā atrastos zarus ir vieglāk nokrāsot, jo tiem ir gludāka virsma. 
  • Tad šāda tipa galda klājumā parādās iespēja variēt rozā uz rozā, zils uz zila, jebšu viss kopā. Te vieta rotaļai. Es esmu apskatījusi visus variantus.
  • Ja nepietiekami daudz aksesuārus var atrast vienā tonalitātē, tad es bieži izmantoju iespēju – nokrāsot. Grafiti veikali ir labākā vieta, kur atrast kvalitatīvu pūšamo krāsu, kas labi klājas un tik ļoti nesmird un neveido notecējumus. Šoreiz ķirbīši pieņēmuši lomu – krāsoties kā šķīvji un krūzītes. 
  • Jaucat formas apaļš ar kantainu zils ar rozā, ovāls ar kantainu un apaļu. Jaucieties un pārsteidzat paši sevi, jo jokaināk, jo labāk. Divi krāsu ietvaros nav iespējams ļoti kaut ko sajaukt un izveidot nepareizi.

Jaunais “melnais” šogad būs keramika, šādā, krāsainā izpratnē. Krāsas atgriežas, lai kā man patiktu monohroma krāsu gamma, es tomēr lecu ar jaunu azartu krāsās.

Un kad pašai tik ļoti patīk, tad jāguļas uz galda pašai un kurš gan cits, ja ne LInda Lauva nobildēs tevi nostrādājušos, bet smuku :) Un šī ir tā galējā fāze, ko vēl izdomāt? Ai, jāguļas uz galda pašai...

Skaisti, melni metāla galda piederumi atrodami veikalā Otilie Home t/c Spice home 1. stāvā cena ap 60 eur. 

Savukārt rozā keramikas traukus var atrast veikalā Rito t/c Spice home 1. stāvā 

Pūšamā krāsa - mākslinieku veikalā Kunts&Hobie t/c Spice home 1. stāvā Un šis viss tikai tādēļ, lai jūs ievadītu uz nākošo rakstu, kad mēs iepazīsimies ar 2017. gada krāsu, jāteic manu mīļāko krāsu :) un nē, tā nebūs pelēka  :) 


Vide: Dizaina Fabrika

Foto: Linda Lauva 

Vides stils: Baiba Prindule- Rence