Svētku tipogrāfija!

23.11.2016

Ja gadījumā pirms svētkiem Jums uznāk vēlme pēc kā pavisam citādāka, neierastāka un askētiskāka, tad lūk, Tev iedvesma ignorēt zaļo un sarkano svētku krāsu. Melnbalti! Pieklusināti, bet esesce ir saglabāta. Sveces un egles ir!

Lai pārsteigtu mīļos, eksperimentē ne tikai ar ēdienu un noformējumu, bet arī ar pašu vietu. Šoreiz sarunājām ,ka pusdienu galdu uzklāsim Mākslinieku Savienības izstāžu zālē. Melbalti grafiskas pusdienas svētku askētiem. Nevienas sarkanas vai zaļas ziemsvētku bumbiņas. Tikai tīras līnijas un grafiski elementi. Daudz vienādas,pelēkas sveces, caurspīdīgs stikls, melnas metāla detaļas. Askēta Ziemassvētki ar skatu uz seniem logu rāmjiem un kas zin ,ko svētkos caur tiem redz.

  • grafiski šķīvja palikņi ar dažādu fontu burtiem katram. Balts uz melna.Tie meklējami Paviljona stendiņā Spice home svētku tirdziņa teritorijā.
  • melna galda salvete tikai vienam no visiem ēdājiem. Varētu arī katru savā krāsā, šoreiz paredzot ,ka viens no trim pusdienotājiem būs mazāks, tad lielā salvete viena. Pārējiem salvetes uz galda.
  • Balti šķīvji (Alan deko ) uz kuriem ar pārtikas flomasteri (Rimi)saraksta vārdus, kas saistās ar ziemu, kuri atkal ir rakstīti dažādos, ar roku rakstītos, fontos.Tas tikai turpina šo tēmu. 
  • Stikla traukos saliktas mazas, nedaudz kroplas eglītes. Ne vienmēr skaistums slēpjas perfektās formās. 
  • Melni grafiski metāla svečturi ,kuros baltu svečtu vietā liekam pelēkas. Un daudz. Nenoliedzami vairumā ir spēks.(Jysk, the Pier, Siena, Tiger) 
  • fonā galdiem ir loga rāmji, caur kuriem svētkos ver redzēt īpašas lietas.
  • Nebidies no citādiem galda noformējumiem. Kā drošais pamats- balts galdauts. To jau sapratīs. Interesanta piezīme galdautā iestrādātas kiedītes un katrs pats var veidot sava galdauta drapērijas. 

Stils: Baiba Prindule-Rence
Foto: Linda Lauva