Tas ir klāt!

06.04.2017

                                                    Dāmas un Kungi! Sāksim!

                                                          Šķirosim dzelteno!

              Es kā dzeltens, Tu kā dzeltens. Ir ļoti ,ļoti nepieciešams pastāvīgs pavasaris. Vairs nav spēka gaidīt katru otro dienu sauli, tāpēc sauli taisu pati. Dzeltens, dzeltens, dzeltens,  Kā metāldetektors gāju cauri Spice Home un ņēmu visu, kas dzeltens, liku kopā un būru pavasari. 

Ja man saka dzeltens- es saku cimdi. Ja saka cimdi- tad tīrīsāna, ja tīrīšana tad Pavasaris! Loģiska ķēde. Tīrs pavasaris.

Ko vispār nozīmē dzeltens?

Dzeltenā krāsa var simbolizēt viltību, arī gļēvulību, neuzticību. Tajā pašā laikā dzeltenā krāsa bieži asociatīvi tiek saistīta ar saulainu laiku, tāpēc var nozīmēt arī prieku un pacilātību. Dzeltenajai tuva ir arī zelta krāsa. Tā liecina par strauju dzīves uzlabošanos, vai arī nozīmīgām jaunām atklāsmēm sevis pilnveidošanā. Zelts ir arī jaunas dzīves sākšana, spēku atgūšana, kā arī „balva” par paveikto. Tā ir saules, siltuma, optimisma un enerģijas krāsa. Dzeltenā ir intelekta krāsa, kas sevī ietver transformācijas spēku. Tā ir kā ceļš no neapzinātā uz apzināto. Šī krāsa cilvēkam palīdz izprast un sasniegt gan garīgās, gan materi­ālas vērtības. Tā ir ļoti aktīva un radoša krāsa, kas palīdz koncentrēt spēku un uzmanību vēlamajā virzienā, lai varētu sasniegtu mērķi.
Krāsu analītiskajā psiholoģijā dzeltenā krāsa norāda uz tieksmi pēc neatkarības un uztveres horizonta paplaši­nāšanas. Šī krāsa liecina arī par cilvēka vēlmi atrast dzīves jēgu un paplašināt komunikācijas sfēru. Šī krāsa ir īpaši ieteicama cilvēkiem, kam grūti uzsākt sarunu, izteikties un dibināt kontaktus. Tā attīsta komunikabilitāti.Ļoti skaists aksesuārs dzeltenā interjerā ir citrons. Tie salīdzināši ilgi stāv un nebojājas , tādēļ augļu traukā vai stikla bļodā ļoti skaisti izskatītos pāris kilogrami citronu. Dzelteno krāsu vaiāk redzu kā akcentkrāsu, mazāk kā sienu krāsu. Tādēļ arī maksimāli daudz akcentiņus esmu salasījusi. Taču runājot par dzelteno krāsu interjerā...Dzeltenā krāsa-pretrunīga.

Dzeltenās krāsas nozīme ir diezgan pretrunīga – no vienas puses, tā ir dzīves, brīvības un jautrības krāsa. Mitoloģijā šo krāsu saista ar sauli.


Austrumos ar šo krāsu saistās mūžība, panākumi un varenība. No otras puses, tā saistās ar šķiršanos (dzelteni ziedi), baumām (dzeltenā prese), brīdinājumu (dzeltenā kartīte, luksofora signāls) un kopā ar melno krāsu ir bīstamības simbols (lapsene, tīģeris, radiācijas briesmu apzīmējums). Tomēr parasti pirmais iespaids par dzelteno krāsu ir pozitīvs, jo tā asociējas ar sauli, siltumu, vasaru un dienvidu augļiem.

Iespējamie dzeltenās krāsas plusi interjerā

  • Dzeltenā krāsa ietver sevī saules gaismas prieku un rada laimes sajūtu, dod enerģiju un uzlabo noskaņojumu. Tā ir uzmundrinoša krāsa.
  • Īpaši noderīga mazu un tumšu, pret ziemeļiem vērstu telpu krāsojumā – telpa šķiet gaišāka nekā balti krāsota un izskatās plašāka.
  • Emocionalitātes ziņā dzeltenā krāsa ir piemērota garastāvokļa uzlabošanai un depresijas pārvarēšanai, jo ievieš cerību un optimismu. Dzeltena krāsa stimulē smadzeņu darbību un veicina jaunas informācijas uztveršanu, uzlabo un paaugstina radošo aktivitāti, darbaspējas un cilvēka gatavību kontaktēties.
  • Dzeltenas mēbeles vai priekšmeti telpā šķiet pietuvināti, bet tai pašā laikā – viegli un gaisīgi. Šo īpatnību var izmantot, optiski samazinot lielu priekšmetu apjomu.
  • Dzeltenajam ir ļoti daudz toņu, sākot ar aukstajiem (citrondzeltenie toņi) un beidzot ar siltajiem (medus un sinepju krāsa) toņiem. Tos var piemeklēt kā iederīgus praktiski jebkurā interjera stilā.

Iespējamie dzeltenās krāsas mīnusi interjerā

  • Var radīt dusmas un apjukumu, veicināt strīdus, cilvēki dzeltenā telpā biežāk zaudē paškontroli.
  • Intensīva koši dzeltenā krāsa daudziem liekas pārāk spilgta un uzmācīga, rada noguruma sajūtu.
  • Ilgstošas dzeltenās krāsas iedarbība pazemina spēju koncentrēties.
  • Tīrs un intensīvs dzeltenais lielās plaknēs kļūst nomācošs un uzbāzīgs.

Foto:Linda Lauva

pārējie attēli : pinterest.com