Zils ir viena no manām mīļākajām krāsām

20.02.2017

Ar zilo ir sācies mans kompromiss ar krāsām un tavu brīnumu, man patīk! Īpaši interesanti ir staigāt pa veikamiem un tendenciozi meklēt zilo! Un ziniet, nav nemaz tik viegli! Ej nu Tu un atrodi veikalā kaut ko ,kam ir notekiumi. Parasti izlaiduma kleita ir kā sāpīgs zobs, jo gribas atrast kaut ko ,kas varbūt pat neeksistē. Līdzīgi bija arī man, bet liekas, ka tonāli sanāca ļoti labi. 

Maza nianse , kas novērojama jaunāko tendenču ziņā ir dažādi paklāji vienā istabā. Tur, protams, sākas izvēle, vai vienas krāsas un dažādu faktūru, vai arī vienas faktūras un dažādu, saderīgu krāsu, es izvēlējos pirmo. Fotogrāfijā, tas nolasās sevišķi skaisti. 

Runājot par mēbelēm no attēlā- šis ir triks, aizejiet uz Alan deko, iekš Spice Home un jums būs pārsteigums kādi izskatās šie abi sēžam krēsli, krietni jokaināki kā šeit bildē :) 

          Zils ir mana mīļākā krāsa. Un pelēkā arī. Dažādas zilā un pelēkā nokrāsas var mani aizraut tik ļoti ,ka neviļus teju visa garderobe un aksesuāri ir vienā krāsā, bet, lai jau, tieši par to šoreiz stāsts. Zils un vēl zilāks. 

Zliā nokrāsas ir tik plašas, bet šoreiz stāsts par plaši izplatīto Navy krāsas toni, saukts arī par flotes zilo. 

          Flotes zilais ir tumšākā zilās krāsas nokrāsa tās paletē.Francijas jūras kājnieku virsnieka tumši zilā uniforma, no tās jūrais zilais ieguvis savu nosaukumu, virsnieku uniformām Britu Karaliskajā Jūras flotē, kopš 1748. gada izvēlējās tumši zilo krāsu dēļ tās labā kontrasta ar balto, vēlāk šo krāsu ir aizguvušas flotes visā pasaulē. Pirmo reizi dodot vārdu šai krāsai, lai apzīmētu krāsu, kādā ražoja uniformas to sākotnēji nosauca par jūras zilo, bet krāsai kļūstot izplatītākai, tā drīz tika pārdēvēa par flotes (navy) zilo.Pirmo reizi flotes zilā krāsa, kā krāsas apzīmējums izmantos 1840. gadā, lai gan Oksfordas Angļu valodas vārdnīcā atrodams citāts jau no 1813. gada Mūsdienu flotes apģērbs ir kļuvis melns, dēļ praktiskiem nolūkiem - ērtākai izmantošanai kaujās.

Aizņemoties šo Navy zilo krāsu  no jūrniekeim modes pasaule ir tikai ieguvēji. Maz pa mazam zilais paliek par jauno melno. Protams, zils, dažādās nokrāsās, šajā gadījumā pat runa ir par zilo krāsu, kas ir ietekmējusies no pelēkās un ar to iet roku rokā. 


Par interjera aksesuāru laiku laikos noder grāmata, šajā gadījumā jādomā par to ,lai grāmata ir atbilstošos toņos un ideāli, ja arī tēmā. Par interesantiem aksesuāriem pareizajās nokrāsās der arī dzijas ficītes, vai vanasistabas paklājiņi. Ļoti interesants atklājums man ir salona "Siena" piedāvātās http://rebelwalls.com digitālās fototapetes ar neidomājamiem rakstiem un faktūrām. Šoreiz izvēlējos nobružātu, zilganu sienu. Esmu izvēlējusies mazāko iespējamo sleju, lai būtu redzams raksts, bet Jūs to mierīgi varat izvēlēties sev vēlamos izmēros un formās. Manā gadījumā tas ir uzlīmēts uz finiera plāsksnes un teik izmantots kā lielformāta mākslas darbs, bet, protams, to var iekļaut kā skaistu akcentu vienai no mājvietas sienām. Zemāk arī daži citi interesanti varianti šīm tapetēm. 

Foto : Linda Lauva un no publicitātes materiāliem

Uzstādījums un stils: Baiba Prindule-Rence