6 soļu detoksa plāns

02.01.2017

Jaunā gada sākums ir piemērotākais laiks, lai uzsāktu pozitīvas pārmaiņas. Sekojot šim attīrīšanās plānam, iegūsi maigāku ādu, dzīvesprieku un enerģiju.

Pārskati savu uztura plānu

Ēdiens ietekmē organisma spēju attīrīties no ķīmiskā piesārņojuma un toksīniem. Ja uzturā kaut ko uzņem par daudz vai otrādi, - par maz - , tas var jūtami ietekmēt organisma detoksikācijas sistēmu. Liela nozīme ir proteīniem, B vitamīnam, minerālvielām, kā arī antioksidantiem, kas palīdz organismu aizsargāt no brīvo radikāļu veidošānās. Ja uzturā nelieto pietiekami daudz liesas gaļas, zivis, dārzeņus, augļus, izvēlies atbilstošus uztura bagātinātājuskas veicina šūnu aizsardzību un uzlabo imūnsistēmas darbību. Vienlaicīgi samazini cukura patēriņu, jo tas traucē dabiskajiem organisma attīrīšanās procesiem.

Seko līdz sārmu - skābju balansam

Ja pārāk aizraujamies ar neveselīgām, steigā ieturētām maltītām, organismā sāk veidoties skāba vide. Tas traucē šūnām saņemt barības vielas, tās kļūst, neaktīvas, nespēj veikt savas funkcijas - attīrīties un atjaunoties.  Lai starpšūnu šķidrums varētu atjaunoties un piesārņojums aktīvāk izvadītos caur limfātisko sistēmu, ir jālieto sārmaini produkti un jādzer ūdens, kura pH ir vismaz 7,4.

 

Lieto kosmētiku ar antioksidantiem

Brīvie radikāļi, kas rodas vielmaiņas procesos un ārēja piesārņojuma rezultātā, darbojas šūnu līmenī, izraisot to bojājumus un veicinot novecošanās procesus. Tāpēc raugies, lai antioksidanti atrodami ne tikai uzturā, bet arī kosmētikā. Spēcīgākie antioksidanti ir A, C, E vitamīni, koenzīms Q10. Antioksidantiem ir liela nozīme ādas imūnsistēmas uzlabošanā, kas ļauj stiprināt dabisko ādas aizsargbarjeru, aizsargā pret vides kaitējumu un novecošanos.

Seko līdz ādas pH līmenim

Lai mūsu āda spētu normāli funkcionēt, virs tās izveidojas dabisks aizsargslānis, dēvēts arī par skābju segu. Sajaucoties dažādām vielām, šis slānis rada ādas pH līmeni. Par normālu sejas ādas pH līmeni tiek uzskatīts 5,5, tomēr lielākai daļai no mums tas svārstās atkarībā no ādas tipa. Piemēram, pH 4,4 raksturo sausu un jūtīgu ādu, bet pH 6,5 apzīmē ļoti taukainu ādu. Pareizas ādas attīrīšanas mērķis ir normalizēt ādas pH līmeni, lai tā spētu aizsargāties no ārējās vides kaitīgās ieteikmes, uzturēt normālu mitruma līmeni un atjaunoties. Tā kā mazgājošie līdzekļi ir sārmaināki par normālu ādas pH, pēc sejas ādas attīrīšanas iesaka lietot toniku, jo tas palīdz normalizēt pH līmeni.

Stimulē limfu

Cilvēka organisma šūnas dzīvo starpšūnu šķidrumā, kur tās iegūst skābekli, barības vielas un atjaunojas. Šajā vidē šūnas arī attīrās un atbrīvojās no vielmaiņas gala produktiem, kuri nokļūst limfā un ar limfātiskās sistēmas palīdzību tiek izvadīti no organisma. Ja limfas attece ir traucēta, organisms nespēj dabiski attīrīties, rodas tūska, veidojas celulīts, kā arī izsitumi uz ādas. Bez tam, traucēta limfas attece kavē šūnu atjaunošanos, tādejādi veicinot novecošanās procesus. Tāpēc liela nozīme ir kā fiziskām aktivitātēm, limfodrenāžas masāžām un kosmētikai ar drenējošu efektu.

Attīri ķermeni un ej pirtī

Uzsākot detoksa programmu paātrinās vielmaiņa un labākais veids, kā palīdzēt šlakvielām un toksīniem ātrāk izvadīties no organisma, ir pirts procedūras. Karsēšanās laikā noteikti veic ādas pīlingu, kas veicina asinsriti un uzlabo vielmaiņas procesus ādā.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock