Ādas kopšana vasarā. 3 pamatprincipi

04.07.2017

Ādas kopšana vasarā

Mainoties gada laikam, mainās ādas vajadzības. Vasarā, kad no ādas pastiprināti izdalās mitrums, tās kopšanas pamatprincipi balstās uz mitrināšanu, attīrīšanu un aizsardzību. 


Mitināšana

Vasarā, kad saules aktivitāte ir liela un mitruma līmenis - zems, āda kļūst sausāka. Tāpēc ikdienas sejas kopšanai ieteicams izvēlēties vieglus mitrinošus produktus. Ja kosmētika būs par smagu, āda slikti elpo un sāk pastiprināti svīst. Īpaši efektīvi būs sejas krēmi un maskas, kas satur hialuronskābi. Tā spēj piesaistīt ūdeni līdz par 1000 reizēm vairāk par savu svaru un nodrošina spēcīgu mitrināšanu. Tā kā organismam hialuronskābe nav sveša, āda to atpazīst un ļoti labi absorbē. Tas, cik dziļi darbosies konkrētas produkts, ir atkarīgs no hialuronskābes molekulmasas lieluma. Jo tā būs mazāka svara, jo spēs iekļūt dziļāk zemādas slānī un līdzās mitrināšanai veiks arī bioloģiski atjaunojošu funkciju. Jāatceras, ka ādas mitruma līmeni palīdz uzlabot arī augu eļļu lietošana uzturā, kā arī pietiekošs ūdens patēriņs – aptuveni 2 litri dienā.

Attīrīšana

Tā kā karstā laikā pastiprinās tauku un sviedru dziedzeru darbība, āda jāattīra 2 reizes dienā – vakarā un no rītiem, jo nakts laikā organisms caur ādu izvada no organisma sārņus un toksīnus. Vasarā biežāk (vidēji 2 reizes nedēļā) jālieto arī sejas skrubis, taču tam vajadzētu būt maigākam, lai lieki nekairinātu ādu. Ja izvēlies pīlinga procedūras pie kosmetologa, ņem vērā, ka vasarai piemēroti ir virspusēji pīlingi, kas atbrīvo ādas virskārtu no liekās raga kārtas, sniedz svaigumu un tonusu. Dziļie pīlingi un dermabrāzija nebūs piemēroti, jo šīs procedūras traumē ādu un saules ietekmē var izraisīt pigmentāciju.  

Dabiska aizsardzība

Vasarā āda ir jāsargā dubultā – no mitruma zuduma un UV stariem. Atbilstošu mitruma līmeni palīdzēs noturēt kosmētika, kas atjauno hidrolipīdu slāni un stiprina ādas aizsargbarjeru. Protams, ka neiztikt bez produktiem ar saules aizsargfiltiriem. Un tas neattiecas tikai uz pludmali. Seja no UV staru bojājumiem jāsargā katru dienu, pretējā gadījumā ātrāk saskarsies ar ādas novecošanas problemātiku. Ikdienai piemēroti būs kā sejas krēmi, tā tonālie līdzekļi un pūderi ar SPF. Savukārt pludmalei jāizvēlas speciāli sauļošanās produkti.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock