Iedegums bez saules

02.08.2017

Tā kā vasara mūs šovasar ar karstām dienām nelutina, jāraugās pēc alternatīvām – vai nu jābrauc uz siltākām zemēm vai jāizmanto pašiedeguma līdzekļu priekšrocības. 

 Izplatītākā pašiedeguma krēmu sastāvdaļa ir dihidroksioacetons (DHA), ko iegūst no cukurniedrēm. Reaģējot ar ādā esošajām brīvajām aminoskābēm, tas aktivizē melanocītus, tādējādi veicinot brūnā pigmenta veidošanosLai arī pastāv teorija, ka DHA paātrina ādas šūnu novecošanos, lietojot periodiski, nekādu kaitējumu pašiedeguma līdzeklis ādai nenodarīs. Tomēr labāk izvēlēties produktus, kuri līdzās iedegumam vienlaikus mitrina ādu un bagātina to ar vitamīniem.

Ādas un paštonējošā līdzekļa mijiedarbība mums katram var būt atšķirīga. Līdz ar to, ādas reakciju ir grūti paredzēt. Tāpēc, sākot lietot jaunu pašiedeguma produktu, vispirms to ieteicams pārbaudīt uz neliela ādas laukuma. Gaišai ādai labāk izvēlēties vieglas iedarbības līdzekli, kas iedegumu veido pakāpeniski. Vismazāk riska būs tad, ja pašiedeguma līdzekli lietosi jau esoša - dabiskā iedeguma paspilgtināšanai. Pirms paštonējošā līdzekļa uzklāšanas ieteicams veikt ķermeņa un sejas pīlingu, kā arī labi samitrināt ādu. Pretējā gadījumā sausajās un raupjajās vietās pašiedeguma līdzeklis klāsies nevienmērīgi.

Kad līdzeklis uzklāts, īpaši uzmanīgi nomazgā rokas. Centies nomazgāt plaukstu iekšpuses, bet pirkstu starpas iztīrīt ar mitru salveti. Tā kā melanīna sintēzes procesi notiek ādas virskārtā, mākslīgā iedeguma efekts ir īslaicīgs. Šūnām daloties un noārdoties, āda pamazām kļūst gaišāka un 3 – 6 dienu laikā iedegums pazūd pavisam.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock