Kā izvēlēties īstās smaržas? 3 universāli padomi

07.03.2016

Smaržas un raksturs

Smaržas raksturo cilvēka iekšējo būtību. Tāpēc pastāv zināma saikne starp smaržām un raksturu. Ekstravertas, optimistiskas, jautras un aktīvas personības mīl svaigus citrusa un ziedu aromātus. Savukārt noslēgti, nedaudz noslēpumaini un harmoniski cilvēki labprātāk izvēlas austrumnieciskus aromātus. Jūtīgam, sapņainam, sentimentālam un emocionāli mainīgam raksturam piemērots būs ziedu-aldehīdu aromāts (aldehīds ir aromāts, kurš sintētiskā veidā izgatavots no dabīgiem aromātiem, kam dabā nav ekvivalenta). Emocionāli stabilas un spēcīgas personības dod priekšroku tā dēvētajam šipra aromātam, kurā koksnes notis papildina citrusu un augu nots. Viegli ievainojamiem, impulsīviem cilvēkiem, kuri mēdz ātri apvainoties, ieteicamas muskusa un austrumu notis.

null

Salvatore Ferragamo Signorina Misteriosa ir aromāts noslēpumainai un izaicinošai sievietei. Virsnotī jūtams kazenes un neroli aromāts, sirds noti raksturo apelsīnu ziedi, bet pēcnotī jaušas vaniļa ar putukrējumu.

€ 51,99 (30ml) Douglas

Izsmaržo visas aromāta fāzes

Katrs aromāts ir mākslas darbs. Vispirms mēs sajūtam sākuma smaržu - virsnoti, kas  sniedz pirmo iespaidu un ātri izgaist. Pamata smarža, jeb sirdsnots nosaka smaržu patieso raksturu un kļūst uztverama dažas minūtes pēc smaržu uzklāšanas. Savukārt pēcnots izceļ smaržu raksturu un piešķir noturīguma niansi. Tā kā uz katras ādas aromāts var smaržot atšķirīgi, pērkot smaržas dāvanai, tās labāk izmēģināt uz testa lapiņas.  Jāņem vērā arī smaržvielu iedalījums, no kā būs atkarīga to noturība. Pašas noturīgākās ir smaržas, jeb Parfum, kurās smaržvielu kompozīciju koncentrācija pārsniedz 30%. Smaržūdens, jeb Eau de parfum aptuvenā smaržvielu koncentrācija ir no 8% līdz 20%. To noturība ir vidēji piecas līdz septiņas stundas. Pats vieglākais (ar dažu stundu noturību) ir tualetes ūdens, jeb Eau de toilette, kurā smaržvielu koncetrācija sastāda no 4% līdz 10%.

null

Dolce&Gabbana The One Essence parfimērijas ūdens aromātā bergamotes un mandarīna aromāts sajaucas ar līčiju un persiku, aromāta sirdī atplaukst lilijas un jasmīna notis, bet nobeigumā  atveras dzintara sveķu un vaniļas aromāts.

€ 95.00 (40ml) Douglas

Smaržu tendences

Lai arī smaržu pasaulē, gluži tāpat kā modē, pastāv savas sezonas tendences, pircēji pamatā izvēlas klasiskas vērtības. Tāpēc šobrīd populāri ir dažādu klasisko smaržu atvasinājumi (flankeri), kad labi zināmais aromāts tiek atšķaidīts, papildināts ar jaunām notīm, taču pamata smarža tiek saglabāta. Protams, liela nozīme ir sezonalitātei. Tuvojoties pavasarim mēs piesātināto ziemas smaržu vietā labprātāk izvēlamies vieglākus un svaigākus ziedu, augļu aromātus. Pamazām robeža starp sieviešu un vīriešu smaržām kļūst šaurāka - nereti dāmas izvēlas kungu aromātus un otrādāk. Ir arī speciāli unisex aromāti, kuri domāti abiem dzimumiem.

null

Eisenberg J'ose vieglais, dūmakainais aromāts nenošķir dzimumu piederību. To pavedinošās piparmētras un vērmeles virsnotis tiek bagātinātas ar mokas kafijas notīm smaržu sirdī un bagātīgi atraisās uz siltās dzintara un pačūlijas pamatnots.

€54.99 (30ml) Douglas

Ja atbalsti EKO dzīvesveidu

Specializētu kosmētikas veikalu piedāvājumā dominē smaržas, kur izmantotas gan dabiskas, gan sintētiskas izejvielas. 100% dabiskus aromātus labāk meklēt eko veikalos.  Tie iegūti tikai no dabīgām augu esencēm, ēteriskajām eļļām un ziedūdeņiem, bez pievienotām sintētiskām molekulām un sintētiski iegūtām esencēm. Tajos netiek izmantotas dzīvnieku izcelsmes vielas un ķīmiski fiksatori smaržas noturībai. 

null

Florame Vert Imperial dabiskās smaržas jauneklīgai un aktīvai sievietei. Virsnots ar mandarīnu, apelsīnu un krūzmētru, sirds notī atveras pipars, muskatrieksts un roze, bet noslēgumā jūtams pačūlijas, vīraka un vaniļas aromāts.

€38.80 (50ml) Biotēka veikalā t/c Spice Home

Autors: Ageless.lv

Foto: Douglas.lv, Sirowa, Biotēka.