Klāt zaļo kokteiļu laiks!

09.05.2016


Noguruma un dažādu slimību galvenais cēlonis ir toksisko vielu uzkrāšanās organismā. Tās organismā atrodas skābju formā, tādēļ balansam jālieto sārmus veidojoša barība – zaļumi, svaigi augļi un dārzeņi, kas neitralizē citu uzturvielu radītās skābes un palīdz tās kopā ar toksīniem izvadīt no organisma. Visvienkāršākais līdzeklis, kā attīrīties un atjaunot enerģijas rezerves pavasarī, ir zaļais kokteilis. Tas ir bagāts ar vitamīniem, minerālvielām, enzīmiem, hlorofilu un antioksidantiem, kas tik ļoti nepieciešams mūsu organismam. Būtiski, ka blenderētā veidā visas vērtīgās sastāvdaļas ātrāk uzsūcas organismā. Kokteilī, atšķirībā no svaigi spiestām sulām, saglabājas šķiedrvielas, kas palīdz attīrīt organismu, jo uzsūc toksīnus un palīdz tos izvadīt no organisma. Zaļais kokteilis var būt gan brokastu dzēriens, gan arī pilnvērtīgi aizstāt vai papildināt jebkuru citu ēdienreizi. Regulāri lietojot zaļo kokteili uzlabosies pašsajūta, būs vērojams enerģijas pieplūdums un ādas stāvokļa uzlabošanās. Tas ir lielisks veids, kā bez mokām un badošānās atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.

null

 Lai pagatavotu zaļo kokteili, par bāzi ņem dažādus zaļumus. Vislabāk ir izmantot tirgū vai eko veikalos pirktus, ideālā variantā - pašu dārzā izaudzēto vai dabā atrodamo - dažādus salātus, garšaugus, pienenes, nātres, balandas, gārsu, skābenes, jaunās liepu un bērzu lapiņas u.tml.. Garšai pievieno ogas un/vai augļus. Ja vēlies sāļo kokteili, vari pievienot gurķi, papriku, brokoli, tomātu, ķiploku. Lai kokteilis būtu vēl veselīgāks, improvizē un papildini to ar dažādām sēkliņām, riekstiem, uztura bagātinātājiem, diedzējumiem. Visas sastāvdaļas liek blenderī, pievieno ūdeni, atkarībā no tā, cik šķidru vai biezu vēlies kokteili. Tad visu sablenderē. Zaļo kokteili ieteicams dzert uzreiz, jo saskarsmē ar gaisu tas oksidējas un zaudē daļu no vitamīniem. 

Ievēro! Ja esi maz uzturā lietojis zaļumus, sākumā to daudzumu kokteilī palielini pakāpeniski, lai organisma attīrīšanās nenotiek pārāk strauji un neizraisa sliktu pašsajūtu.

Zaļie kokteiļi pieejami svaigēšanas restorānā Raw Garden, t/c Spice 2.stāvā.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock