Ko āda vēlas ziemā. 5 universāli padomi

05.12.2016

Ko āda vēlas ziemā. 5 padomi sejas ādas kopšanai

Aukstajā laikā ādai nepieciešama papildus aizsardzība, jo zemādas tauku dziedzeri ziemā kļūst neaktīvi, līdz ar to samazinās ādu aizsargājošais hidrolipīdu slānis. Rezultāts – plānāka un sausāka āda, tādēļ tā jākopj vēl rūpīgāk nekā citos gadalaikos.

  • Ziemā tavā kosmētikas plauktiņā jābūt gan barojošiem, gan mitrinošiem produktiem. No rītiem izvēlies barojošu krēmu, ideālā gadījumā tādu, kas satur dabiskas augu izcelsmes eļļas vai vaskus. Šāda kosmētika palīdz izveidot ādas aizsargmembrānu, kas novērš mitruma zudumu. Krēmu vēlams uzklāt vismaz 30 minūtes pirms došanās ārā, lai tas absorbētos ādā, tādējādi nodrošinot nepieciešamo aizsardzību pret aukstumu. Atgriežoties mājās vari lietot vieglākas tekstūras mitrinātājus. Ja tos lieto no rīta, tad krēms jāklāj pusotru stundu pirms telpas pamešanas, jo mitrinoši produkti satur ūdens vai hidro elementus, kuri aukstā laikā sasalst.
  •  Lai tev nebūtu pilnībā jāmaina kosmētika, padari savus krēmus barojošus piejaucot tiem klāt vīnogu kauliņu, sezama, mandeļu, avokado vai naktssveces eļļas.

  • Ir pavisam vienkāršs paņēmiens kā noteikt - vai tava sejas āda ir pietiekami mitrināta. Ar pirkstiem saņem vaigu tā, lai izveidojas maza bedrīte un dažas sekundes to paturi saspiestu. Tad atlaid vaļā un paskaties vai krociņas radītā rieva ir redzama. Ja rieva ātri nepazūd, papildus jālieto mitrinoši krēmi vai stiprāki serumi.
  • Tā kā ādas stāvokli ietekmē arī centrālās apkures radītais sausais gaiss, atrodoties telpās papildus mitrini ādu ar dažādiem izsmidzināmiem termālajiem u.tml. ūdeņiem. Neaizmirsti regulāri rūpēties par lūpām un rokām, kuras ziemas aukstumā cieš visvairāk.
  • Dzer pietiekami daudz ūdens un uzturā lieto produktus, kas satur linolēnskābi un nepiesātinātās taukskābes, piemēram, naktssveces, linsēklu vai rapšu eļļu. Tas atstās pozitīvu ietekmi uz ādu. Pirms gulētiešanas kārtīgi izvēdini dzīvokli, jo šūnu aktīvai darbībai ir nepieciešams skābeklis.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock