Ko sejas āda var pastāstīt par veselību

24.02.2017

Ja acis ir dvēseles spogulis, tad seja atspoguļo iekšējo orgānu stāvokli un var sniegt ļoti daudz informācijas par mūsu veselību. 

Pumpiņa uz sejas, dzimumzīme, sejas ādas krāsas izmaiņas – tie mums šķiet it kā nebūtiski sīkumi, kuriem ikdienā nepievēršam pārāk lielu vērību.  Taču tie visi ir diezgan precīzi indikatori, kas norāda uz to, kādā stāvoklī ir mūsu iekšējie orgāni. Īpašu vērību būtu jāpievērš acīm – vai acu ābolā nav parādījušies plankumi, aplikumi. Jūtīgas acis, kas regulāri asaro liecina, ka organismā trūkst kālijs, savukārt saplaisājuši lūpu kaktiņi signalizē par B vitamīna trūkumu. Nekavējoties pie ārsta jādodas, ja ap vai uz plakstiņiem pamaniet nelielus dzeltenīgus izaugumus - tie var liecināt par paaugstinātu holesterīna līmeni. Pie slimām aknām, āda apkārt acīm būs ar zilganu nokrāsu. Kurš gan nav saskāries ar tūsku ap acīm pēc ballītes? Tas nozīmē, ka nieres darbojas pastiprinātā režīmā un caur ādu cenšas izvadīt lieko šķidrumu.

Visiem labi zināmās „aukstumpumpas” mīl veidoties tajās vietās, kur organismam ir vājās vietas – tā piemēram, tās regulāra parādīšanās uz virslūpas var liecināt par problēmām ar kuņģi. Ja problēma skar vairāku orgānus, uz sejas var parādīties akne. Tiesa, arī šādā gadījumā ar secinājumiem nevajadzētu pārsteigties, jo akne var būt arī nehigiēniskas pumpu spiešanas rezultāts vai hormonālās izmaiņas organismā, kas īpaši novērojamas dzimumnobriešanas laikā. Pumpu veidošanos var veicināt ar konservantiem bagāti ēdieni un dzērieni. Arī stresa situācija var izraisīt hormonālas pārmaiņas organismā, kas savukārt provocē tauku dziedzera sekrēta pārprodukciju un pūtīšu veidošanos. Sievietēm pazīstamākie ir periodiski izsitumi, kas lokalizējas zoda rajonā un ir pārejoši. Uzmanību šai zonai vairāk jāpievērš tādā gadījumā, ja uzspiežot uz zoda jūtamas sāpes un veidojas apsārtums. Arī pēkšķi parādījusies pigmentācija, dzimumzīme vai kāpiņa uz zoda ir signāls, ka laiks apciemot ginekologu. Protams, ne katrs izsitums, ādas toņa vai tekstūras izmaiņas noteikti apzīmē kādu saslimšanu. Tāpēc nekādā gadījumā neieteiktu nodarboties ar pašārstēšanos, bet kopā ar kosmetologu veikt anamnēzi un diagnosticēt problēmas nopietnību. Internetā atrodami daudz un dažādi skaidrojumi slimību projekcijai un sejas un viens orgāns var atspoguļoties dažādās vietās uz sejas. Taču vispārīgas zināšanas par sliktu noteikti nenāks nevienam un palīdzēs labāk izzināt savu organismu, ieklausīties tajā un iespējams pat mainīt dažus iesakņojušos paradumus.  

 Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock