RFW piezīmes

07.04.2016

Pirmo reizi Rīgas modes nedēļas ietvaros tika demonstrēta bērnu mode. Pēc sabiedrības pozitīvās reakcijas..smaidiem..aplausiem...modes mākslinieki var viegli uzelpot - tas bija to vērts!!! Mums patika :) Galu galā gaume jāizkopj jau no mazotnes...

Kā pirmie uz modes mēles tajā dienā kāpa Lazy Francis zīmols, kurš savu rudens/ziemas kolekciju "Silent Circus" ir veltījis mēmā kino leģendai Čārlijam Čaplinam. Auduma raksts ir unikāls un tā izmantošana kolekcijas tērpos esot pat personīgi saskaņota ar Čaplina ģimeni. Modes skate izvērtās veselā šovā ar dejotājiem un simfoniskā orķestra bundziniekiem. Bez popkorna un baloniem arī neiztikt :)

null

null

null

null

Ak, šī gleznainā auduma apdruka Aristocrat Kids rudens/ziemas kolekcijā "Karaliskais Stāsts".

null

null

null

Paade Mode desmitā zīmola kolekcija "Up North" akcentē tumšo un košo krāsu saspēli. Kolekcijas izveidē izmantota Merino vilna no Japānas, organiskā kokvilna no Portugāles, neierasto krāsu un formu kombināciju audumi no Liberty. Bet pāri visam ir bērnu komforts un ērtības. Nu ko, ejam spēlēties?

null

null

null

null

Bet tagad atpakaļ pie lielajiem...

Narciss aizved mūs uz Ņujorku, kur zīmola dizainere Alise Trautmane tulīt tulīt absolvēs Parsons School of Design un ir smēlusies iedvesmu no ielu mākslas savai rudens/ziemas kolekcijai. Dizainere Alise Trautmane ir radījusi īpašas Baskija iedvesmotas kolekcijas audumu apdrukas un ar roku gleznotas detaļas. Baskija bieži izmanto kroni par savu darbu parakstu jeb atpazīšanas zīmi, ko var manīt arī Narciss kolekcijā.

Kas ir Baskija? Ņujorkas mākslinieks Žans Mišels Baskija ( Jean- Michel Basquiat 1960.-1988.). Baskija savu daiļradi sāk kā garfiti mākslinieks un 27 gadu īsajā dzīves laikā iekaro vietu starp talantīgākajiem un lielākajiem māksliniekiem mākslas vēsturē. Baskija darbi turpina ietekmēt mūsdienu mākslu, dizainu un modi.

null

null

null

null

Līgavas 2016, jums noteikti pie Katya Katya Shehurina. Tās kleitas ir neatkārtojamas! RFW ietvaros tika demonstrētas divas - kāzu un vakarkleitu - kolekcijas.

null

null

null

Kā liels pārsteigums ne tikai RFW viesiem, bet arī zinošākajiem jomas speciālistiem bija Tanti zīmola skate, kura jaunā rudens/ziemas kolekcija tapusi sadarbībā ar talantīgo stilisti Olgu Kolotovu. Super, mums patīk pārsteigumi! Tanti kolekcijas vadlīnijas ir elegantas formas un inovatīvas līnijas klasiskajā dizainā. Zīmola mērķis ir radīt ilgtspējīgu modi, kura savu aktualitāti nezaudē vairākas sezonas.

null

null

null

Gaumīgi zilā un zaļā krāsu saspēle IN by Inga Nipane. Sievišķīgi un augumu izceļoši silueti glaimos slaidajām dāmām un lieliski iederēsies garderobē dažādām dzīves situācijām.

null

null

null

Lai katrai mums skapī pa vienam Nālijas Jansones mētelim. Kolekcijā izmantoti Itālijas vadošo ražotāju vilnas audumi.

null

null

null

Iecienītais Nolo zīmols, kura veikalu Spicē iemīļojušas  jau daudzas no jums, šoreiz iedvesmu smēlies 70. un 80. gadu modē - paplatinātas bikses, A- veida siluets, volāni un citas šim periodam raksturīgas iezīmes. Nav pazudušas arī Nolo iecienītās apdrukas  un oversized formas ielu modes mīļotājjiem. Zīmīga ir arī vīriešu un sieviešu apģērbu mijiedarbība, piemēram, bikškostīms, kas izskatās pārveidots no vīrieša uzvalka.

null

null

null

Un tas saldākais kumosiņš bija pietaupīts beigām. Uz GALA šovu aicināja zīmols Amoralle. Karalienes cienīgi tērpi ikvienai sievietei, kas tapuši iedvesmojoties no ziedošu pils dārzu svētkiem. Dziļie dekoltē un atkailinātas muguras pavedinās, bet drapērijas, kas atgādina plaukstošu ziedu formas, ļaus izdzīvot sapni.

null

null

null

Un tas nebija viss...mazliet apreibuši no pavedinošā skaistuma uz modes mēles, viesi tika pārsteigti ar zelta lietu, baltām rozēm, šampanieti un augļiem. Pateikt, ka viesi bija sajūsmā ir nepateikt neko. Tas bija vienreizējs noslēgums, kas vēl ilgi paliks atmiņā...

null

Tas noteikti nav viss un ievērības cienīgi ir arī pārējie modes zīmoli Anna Led, One Wolf, Pohjanheimo, Alexandra Wesfal, QooQoo, Creame un citi, bet par tiem kādā citā bloga ierakstā. Vairāk bildes vari apskatīt arī  TE


Foto: Mark Litvyakov; rfw.lv; brunch.lv