Sāls, aļģes un medus skaistumkopšanā

01.09.2016

Sāls

Mūsu organisma starpšūnu fizioloģiskais šķidrums pēc sava sastāva ir līdzīgs sāļajam okeāna un jūras ūdenim, jo satur tos pašus minerālus - nātriju, hloru, kalciju, jodu, bromu, magniju u.tml. Sāls piesaista vielmaiņas galaproduktus – šlakvielas un toksīnus, palīdzot tos izvadīt no organisma. Sāls procedūras veicina asinsriti un mikrocirkulāciju, tādejādi uzlabojot ādas elastību, tonusu un mazinot celulītu. Lai iedarbība būtu maigāka, parasti sāli sajauc ar dabiskajām eļļām. Mājas apstākļos ļoti efektīvas ir sāls vannas, kam piemīt izteikti nomierinoša iedarbība. Vannai ieteicams pievienot aptuveni 200 gramus jūras sāls. Ja tevi moka bezmiegs, pirms gulētiešanas 15 minūtes paguli vannā, kurai pievienoti 500 grami jūras sāls. Ja uztrauc celulīts, vannai vari pievienot līdz pat kilogramam sāls. Pēc šādas vannas vari neslaucīties, vienkārši ietīties halātā un uz ādas palikušas sāls turpinās attīrīt un tonizēt ādu.

Aļģes

Lai arī jūras aļģes asociējas ar ne visai patīkamu aromātu, tas ir viens no efektīvākajiem komponentiem, ko izmanto gan  kosmētiskajos līdzekļos, gan skaistumkopšanas procedūrās. Izrādās, ka zemūdens augi satur tūkstošiem reižu vairāk vitamīnu un barības vielu nekā virszemē augošie,  jo tie koncentrējuši sevī visas jūras ūdens bagātības. Bez tam, no aļģēm gatavotie kosmētiskie preparāti spēj ātrāk un dziļāk iesūkties ādā. Kosmētiskajos sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļos tiek izmantotas aptuveni 40 aļģu sugas, bet populārākie aļģu veidi ir  pūšļaļge (fukuss) un spirulīna. Tā kā aļģu uzglabāšana ir visai sarežģīta, tās vispirms sasmalcina, bet pēc tam izkaltē un kā pulveri sajauc ar citiem kosmētiskajiem komponentiem. Kosmētikā aļģes izmanto galvenokārt ādas tonusam, tūskas mazināšanai, celulīta ārstēšanai un profilaksei, limfas atteces stimulēšanai. Procedūras ar aļģēm uzlabo ādas elastību, kā arī veicina toksīnu un liekā šķidruma izvadīšanu no audiem.

Medus

Medus satur tādas ādai nepieciešamas minerālvielas, kā magnijs, varš, cinks, sērs, kas piedalās kolagēna veidošanas procesos. Medus piesaista ūdeni un neļauj tam iztvaikot, veidojot uz ādas dabisku aizsargslāni. Vēl medus sastāvā ir dažādas organiskās skābes, tādas kā glikolskābe, etiķskābe, sviestskābe. Tāpēc tas ir izcils, dabisks ādas attīrītājs. Medus bāze ir ogļhidrāti – glikoze un fruktoze, kas ātri un viegli uzsūcas cilvēka organismā. Tāpēc asinsrites veicināšanai un muskuļu tonusa uzlabošanai par īpaši efektīvām tiek uzskatītas medus masāžas. Medu ieteicams izmantot arī vannas procedūrās. Pievieno vannas ūdenim siltā pienā izšķīdinātu glāzi medus un tava āda būs maiga un samtaina. Medu izmanto arī galvas ādas un matu kopšanā. Tas novērš galvas ādas sausumu, to pabarojot.  Savukārt mati pēc medus masku lietošanas kļūst gludi un spīdīgi, jo medus izveido ap tiem dabisku aizsargkārtiņu.

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock