Matu kopšana pēc vasaras

12.09.2016

Style Academy Create in Riga radošā direktore Natālija Rivoņenko uzsver, ka saulē mati intensīvi zaudē mitrumu, tāpēc rudenī bieži galvas āda ir sausa un mati trausli. Lai tas nenotiktu, viņa iesaka matus mitrināt, un darīt to līdz apkures sezonas sākumam, pirms iestājies aukstais laiks. Matu mitrināšanai ir pieejami speciāli kopšanas līdzekļi, kas īpaši piemērota novājinātiem matiem.Svarīgi atcerēties, ka iestājoties aukstajam laikam - kad termometra stabiņš ir noslīdējis līdz nulles atzīmei, matu mitrināšana vairs nav ieteicama, tā ir jāaizstāj ar barošanu.

null

Bonacure Moisture Kick līnija ar hialuronskābes atvasinājumiem, kas  nodrošina ilgstošu galvas ādas un matu mitrināšanu.

Otra problēma – vasarā mati zaudē aminoskābes, kas atbild par izturību, tāpēc tie biežāk lūst, kļūst trausli un nespodri. Jāņem vērā arī tas, ka novājinātos matos sliktāk turas krāsa. Trešā problēma ir saistīta ar matu krāsošanu. Ja mati ir ļoti novājināti - stipri izbalējuši, trausli un sausi, tos nedrīkst krāsot! Sākumā jāveic matu atjaunošana, pretējā gadījumā tie lūzīs. Natālija Rivoņenko iesaka vismaz 2 - 3 nedēļas pirms novājinātu matu krāsošanas lietot matu atjaunošanas procedūras.

null

BC Repair Rescue kopšanas līnija,  kas novērš un atjaunoto pat trīs gadu garumā radītus bojājumus.

Atkarībā no tā, cik intensīvi saule un karstums ir bojājis matus saules aktīvajā sezonā, lai mati atgūtu mitrumu jārēķinās ar sešām līdz astoņām nedēļām. Ikdienas matu kopšanai speciāliste iesaka izvēlēties kosmētiku atbilstoši matu veselības stāvoklim un tipam. Ja mati veselīgi un īsāki par 15 cm, ikdienā pilnīgi pietiek ar šampūnu un kondicionieri. Bojātiem vai gariem matiem nepieciešama intensīvāka kopšana, ieteicams izmantot matu masku. Ja mati ir nedaudz bojāti – trausli gali vai tie ir sausi matu struktūras dēļ, matu masku ieteicams lietot reizi 10 dienās. Vidēji bojātiem matiem matu maska ieteicama reizi nedēļā, savukārt stipri bojātiem -  ļoti sausiem un sašķeltiem matiem, matu maska jālieto divas reizes nedēļā. Jāatceras, ka matu masku nedrīkst lietot katrā matu mazgāšanas reizē, jo tad var pārslogot matus. Papildus matu mitrināšanai vasarā un barošanai ziemā, stiliste iesaka pavasarī veikt matu sakņu stiprināšanu, kā arī divas reizes gadā lietot losjonu pret matu izkrišanu.

Foto: publicitātes foto