SPA procedūru dziednieciskais spēks

03.10.2016

Termins SPA radies no latīņu valodas „sanus per aquam” jeb “veselība caur ūdeni”. Tas pazīstams jau kopš Senās Romas laikiem, kad slimību ārstēšanai izmantoja termālos avotus un vannas.

Arī mūsdienās SPA procedūras ir saistītas ar ūdeni, piemēram, vannas ar ārstnieciskām piedevām, hidromasāža, šarko duša, dažādas pirtis. Paralēli ūdens procedūrām tiek piedāvātas dažādas masāžas, sejas un ķermeņa maskas, pīlings, ietīšana, aromterapija u.c. Kopumā ar SPA apzīmē kompleksu pieeju cilvēka fiziskā un garīgā stāvokļa uzlabošanai. SPA filozofija balstās uz vesela ķermeņa, pozitīvu domu un laba noskaņojuma harmoniju. Tas nozīmē, ka līdzās dažādām procedūrām, SPA piedāvā arī iespēju atslābināties no stresa, pievēršot uzmanību aromātiem, gaismai, mūzikai, telpu iekārtojumam, kas rada relaksējošu atmosfēru.

SPA centros izmanto arī speciālu kosmētiku, kuras pamatā ir dabiskas sastāvdaļas, piemēram piemēram jūras sāls, aļģes, dūņas, dažādas eļļas, medus u.tml. Šīs sastāvdaļas aktivizē organismā vielmaiņas procesus, uzlabo asinsriti, izvada toksīnus un uzlabo vispārējo pašsajūtu. Vadošās kosmētikas kompānijas piedāvā arī īpašu SPA kosmētiku izmantošanai mājas apstākļos.

Lai pilnvērtīgi izbaudītu SPA procedūru, rūpes jācenšas atstāt ārpus SPA centra sienām. Jāmēģina atslābināties, palikt vienam ar sevi un izjust pilnīgu brīvību. Tikai tādā gadījumā SPA procedūras sniegs vēlamo efektu, jo tieši stress provocē sliktu pašsajūtu un ir dažādu saslimšanu cēlonis. Kompleksa SPA pieeja labvēlīgi ietekmē kā ķermeni, tā psihi, atgriežot skaistumu un dvēseles mieru. Ja esiet nolēmis palikt SPA kūrortā uz vairākām dienām, tad noteikti izmantojiet iespēju baudīt sabalansētu un veselīgu ēdienu un papildus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Labā SPA centrā ir pieejami arī kvalificēti speciālisti, kas izstrādās individuālu SPA procedūru programmu.

Līdz 16.oktobrim iepērkoties par 50 eiro jebkurā Spice un Spice Home veikalā, ir iespēja piedalīties momentloterijā un laimēt kādu no 150 ekskluzīvajām balvām Baltic Beach Hotel & SPA. Tev tikai jāsaglabā pirkuma čeks un jādodas uz akcijas stendu Spice pie Costa Cofee.

Teksts: Una Ulme (Ageless.lv)

Foto: Shutterstock