Tavu pēdu labsajūtai

29.04.2016


Ne vienmēr vainīgas ir neērtas kurpes

Izplatītākās pēdu slimības ir ir varžacs, kārpas, ieauguši vai sabiezējuši nagi, pēdu plaisas, nagu sēnīšu saslimšanas u.tml. Šīs problēmas nevajag censties risināt pašam. Vienīgi  podologs spēs noteikt pēdu stāvokli, konstatēt problēmu un ieteikt ārstēšanu. 

null

Pie šī speciālista vizītē ieteicams doties pat tad, ja tevi skārusi it kā nebūtiska problēma, piemēram, svīst kājas. Izrādās, ka cēloņi kāju svīšanai var būt dažādi – sākot no veģetatīvās distonijas un iedzimtības, beidzot ar pēdas deformāciju. Ja šo problēmu nerisināsi, ātri vien parādīsies nagu vai kāju sēnītē, kurai ļoti patīk mitrums. Starp citu, sēnīte un kārpas ļoti viegli „pielīp” cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti, tādēļ uzlabojoties vispārējam veselības stāvoklim, iespējams, atrisināsies arī pēdu problēmas.

Sabiezējums - pēdas aizsargreakcija

Ādas sabiezējumi uz pēdām nenozīmē tikai to, ka kādu laiku nēsāti neērti apavi. Sabiezējums un varžacs ir ādas aizsargreakcija uz nepareizu pēdas noslogojumu. Ja vienkāršs sabiezējums nav sāpīgs, tad varžacs norāda, ka tieši šajā vietā ir slodzes epicentrs. Tātad – slodze uz pēdu nav sadalīta vienmērīgi. Pēdas kauliem deformējoties, tiek izjaukta pēdas atbalsta sistēma un tā nespēj pilnvērtīgi veikt savas funkcijas. Pārslogota pēda atstās ietekmi uz visu ķermeni, kas var būt par iemeslu tādām slimībām kā osteohondroze, osteoartrīts, diska trūce, radikulīts un pat migrēna.

null

Kā noteikt pēdas noslogojumu

Pēdas noslogojumu var noteikt dodoties pie tehniskā ortopēda, kurš izmantojot speciālu ierīci konstatēs problēmas nopetnību. Pacients uzkāpj uz īpašas spiediena jūtīgas platformas. Uz datora ekrāna parādās krāsains pēdas noslogojuma attēls, kas dod informāciju par precīziem pēdas noslogojuma skaitliskiem rādījumiem konkrētās pēdas atbalsta virsmās - pārslodzes vietām, slodzes asimetriju, kustību traucējumiem, kā arī stājas un līdzsvara traucējumiem. Vizītes laikā ārsts informē par ārstēšanas iespējām, izmantojot ārīgi pielietojamās palīgierīces. Ņemot vērā iegūtos datus tiek izvērtēta ortopēdiskos apavu ieliktņu vai ortopēdisko apavu nepieciešamība. Jo laicīgāk problēma tiks konstatēta, jo vienkāršāka būs ārstēšana un nevajadzēs izmantot dažādas sāpīgas procedūras vai pat ķirurģisku iejaukšanos. Pie speciālista vajadzētu doties gan profilakses nolūkos, gan gadījumos, ja jūtamas sāpes pēdās, kājās, mugurā, novērojama pēdas vai īkšķa deformācija, pastiprināti veidojas sabiezējumi, tulznas un noberzumi.

null

Pret nagu sēnīti - lāzeris

Pats efektīvākas līdzeklis cīņā pret nagu sēnīti ir speciāls lāzeris A.R.C Diodes Fox, kurš neatgriezeniski iznīcina nagu sēnīšu bojātās šūnas. Bojātais nags tiek apstrādāts ar lāzera staru, kura karstums ir 45 C°. Lāzerterapijai ir vairākas priekšrocības - tā ir saudzīga, nebojā apkārtējos audus, nav nepieciešama anestēzija, neietekmē jaunā naga augšanu, ir efektīva, ātra un droša.

null

Lāzerterapija ir arī laba alternatīva tiem, kuriem ir pretsēnīšu medikamentu nepanesamība vai alerģija pret šiem preparātiem. Taču tā neizslēdz iespēju nepieciešamības gadījumā kombinēt dažādas ārstēšanas metodes.

Podologa pakalpojumi, tehniskā ortopēda konsultācija, t.sk., pēdas noslogojuma noteikšana, kā arī nagu sēnīšu infekcijas ārstēšana ar lāzertarapiju VC 4 filiālē T/C Spice ir iespējama katru dienu. Atgādinām, ka konsultācijām un procedūrām nepieciešams iepriekšejs pieraksts!

Reģistratūras tālrunis 29993706. Vakcinācijas dienesta tālrunis:  66051813.

e-pasts: spice@vc4.lv

Darba laiks katru dienu, ieskaitot brīvdienas:

Medicīnas pakalpojumi - no plkst. 10:00 līdz 21:00

Medicīnas preču veikals DYNASTY - no plkst. 10:00 līdz 22:00

www.vc4.lv

Teksts: Ageless.lv

Foto: VC4