Viss par svīšanu. Kādu pretsviedru līdzekli izvēlēties?

29.07.2016


Svīšana ir normāls fizioloģisks process, kas veicina vielmaiņu un regulē ķermeņa temperatūru. Pašiem sviedriem nav smaržas, to specifiskais aromāts veidojas,  saskaroties ar tauku dziedzeru izdalījumiem uz ādas, kā arī baktērijām sadalot sviedros esošās olbaltumvielas un sāļus. Tā kā ar sviedriem organisms atbrīvojas no vielmaiņas gala produktiem, aromāts signalizē par dzīvesvesveidu un veselības stāvokli. Intensīvāks aromāts būs jūtams lietojot uzturā kalorijām bagātus, treknus ēdienus. Arī alkohola lietošana aktivizē sviedru izdalīšanos. Tāpēc, ja  nepatīkamais aromāts sāk traucēt, vispirms sāc ar dzīvesveida izmaiņām. Pastiprināta svīšana un sviedru aromāta izmaiņas var novērot arī ilgstoša stresa situācijās un signalizēt par mikrofolas aktivizāciju, iekaisumiem, hormonālam izmaiņām.

null

Antiperspirants vai dezodorants

Liela daļa no mums savu ikdienu nevar iedomāties bez dezodoranta vai antiperspiranta lietošanas. Pērkot kādu no šiem līdzekļiem atceries, ka dezodorants novērš sviedru aromāta rašanos, nogalinot baktērijas, bet nemazina svīšanu. Savukārt antiperspirants bloķē sviedru dziedzeru darbību. Pastiprinātas svīšanas gadījumā antiperspirants būs efektīvāks, taču noteikti arī kaitīgāks. Tā sastāvā esošais cinka sāls  un alumīnijs grauj baktēriju vairošanās procesam labvēlīgo vidi un nojauc ādas imunitāti. Antiperspirants, gluži kā korķis aiztaisa sviedru poras, kas kavē toksīnu izvadīšanos no organisma. Tāpēc labāk izvēlēties nekaitīgākas alternatīvas, piemēram, dabiskos dezodorantus. Tie satur dažādas antibakteriālas vielas, piemēram, augu ekstraktus, noteiktas ēteriskās eļļas un no ēteriskām eļļām gatavotas smaržas, kas spēj efektīvi  mazināt  mikrobu vairošanos un novērst sviedru aromātu.

Ievēro!

·  Pretsviedru līdzekļus drīkst lietot tikai uz tīras un sausas ādas.

·  Sintētisks apģērbs izraisa papildus svīšanu, tāpēc karstā laikā vēlams izvēlēties drēbes no dabīgiem materiāliem.

·  Lai saglabātu vienmērīgu ķermeņa temperatūru vasarā vēlams dzert siltu šķidrumu.

null

SANTE Acai energy dezodorants ar rullīti

Ar ēteriskajām eļļām. Saudzīgi un ilgstoši aizsargā pret nepatīkamu ķermeņa aromātu un atsvaidzina. Piemērots gan vīriešiem, gan sievietēm.

€ 6.50 Biotēka

null

Payot Ultra Douceurmīkstinošs dezodorants ar rullīti

Bezalkoholisks dezodorants neizraisa kairinājumu un ir piemērots pat visjutīgākajai ādai. Pateicoties sviedrus novērsošām sastāvdaļām, nodrošina aizsardzību visas dienas garumā.

€ 19,99 Douglas, Debenhams

null

EISENBERG dezodorants jutīgai ādai

Palīdz saglabāt ķermeņa aromātu kontroli 24 stundas. Brīvs no alumīnija sāļiem, alkohola un krāsvielām. Piemērots jutīgai ādai, un to var izmantot arī pēc epilācijas.

€ 29,95 Douglas

null

Lancôme Bocage Roller dezodorants

Patīkami atsvaidzina ķermeņa aromātu. Īpaši maigā tekstūra, nodrošina ilglaicīgu darbību, visas dienas garumā.

€ 24,99  €18,74 Douglas, Debenhams

null

Madara Bio-Active dezodorants

Satur palmrozes ēterisko eļļu un augu ekstraktus, kas nodrošina svaigumu visas dienas garumā. Iedarbīga formula, kas uzlabo ādas barjeras funkciju un veicina tās mitrināšanu. Bez alumīnija.

€ 11,45 Madara veikals, Douglas

null

Dr.Hauschka rožu ziedlapiņu dezodorants

Īpaši piemērots jutīgai ādai,  kopj un nomierina ādu. Āda tiek maigi aromatizēta, neaizsprostojot poras un saglabājot dabisko ādas mikrofloru.

€ 14.55 Biotēka, DEBENHAMS

Teksts: Ageless.lv

Foto: Shutterstock, publicitātes foto